Umknęło / Lost In Translation

Wystawa zdjęć Katarzyny Pilch

Katarzyna Pilch zajmuje się fotografią i grafiką. Urodzona w Krakowie była reprezentantka Polski w wioślarstwie, jest tegoroczną absolwentką Kognitywistki i Sztuki na Uniwersytecie Południowej Kalifornii (USC), gdzie otrzymała pełne stypendium sportowe oraz Nagrodę Renesansu dla 10 najbardziej wszechstronnych studentów uczelni. Od października będzie kontynuowała swą edukację oraz karierę sportowa na Uniwersytecie w Cambridge.

Katarzyna jest zainteresowana procesem percepcji i kontemplacją szczegółów otaczającego nas świata. Jej oko wyłapuje abstrakcyjne piękno prozaicznych sytuacji i obrazów, co jest znakiem rozpoznawczym jej prac.

Prezentowana seria ośmiu wielkoformatowych fotografii była wykonana w Porcie Los Angeles tuż przed wybuchem pandemii, która wywróciła studenckie życie do góry nogami zamykając wszystkich w domach. To ostatni projekt Katarzyny zrealizowany na wydziale sztuki USC.

Zdjęcia są rezultatem codziennych obserwacji natury wody—jej zmienności i nieprzewidywalności, oraz chwil metafizycznego spokoju. Prace przedstawiające abstrakcyjne refleksje pozwalają zwolnić, zanurzyć się w obrazie. Zachęcając do swoistej medytacji, są one rozważaniem nad pozorna prostota i niejednoznacznością życiowych wydarzeń.

Zapraszam! Dajmy się wciągnąć.

Wernisaż: 20.08.2020, 20:00
Galeria I, Józefińska 21, Kraków

Debiuty