Tabula Rasa/ Wesoła Art Park

Międzynarodowe Forum Kultura Futura, OEES, Teatr KTO, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Teatr im. J. Słowackiego oraz przedstawiciele środowiska artystycznego, akademickiego Krakowa i NGO’sów wraz z Agencją Rozwoju Miasta Krakowa zapraszają na niecodzienną akcję pt. Tabula rasa autorstwa Alka Janickiego. Akcja ma się odbyć, z czynnym udziałem Państwa, w przestrzeni publicznej w sobotę 19.06.2021 roku o godz. 21 na ul. Śniadeckich 7-13.


Tabula rasa to metaforyczne nawiązanie do arystotelesowskiej idei duszy – niezapisanej tablicy u początków życia. Nowa Wesoła właśnie się rodzi – zacznijmy tę tablicę zapisywać wspólnie.


Nie przypadkiem zapraszamy w Noc teatrów. Parafrazując Stanisława Wyspiańskiego: Teatr Nasz widzę ogromny. Sceną intrygujących przemian, ma być właśnie Wesoła. To zarazem symboliczne podsumowanie działania obywatelskiego ruchu skupionego wokół idei WESOŁA – niezwykłego kwartału miasta, który zmienia swoją tożsamość. Ze sfery marzeń przechodzimy do etapu twórczego działania. To czas inicjacji aktu twórczego. Po etapie konsultacji społecznych, debat, doniesień medialnych, kreowanych przez obywateli Krakowa, przechodzimy do konkretnych działań. Jakich? Co ma wspólnego kamień węgielny, hejnał i Z archiwum X-Ray? A Krakers, Miesiąc Fotografii, styl Vintage czy Dzeus II i Reverso? A Fundacje: Migawka, L’Arche, projekt Pracownie do wglądu? Spotkajmy się na Wesołej, a wszystko stanie się jasne.


Zapraszamy!
Międzynarodowe Forum Kultura Futura


P.S.
Wszystkich, chcących wziąć czynny udział w performance, prosimy
o zaopatrzenie się w latarkę „czołówkę” i narzędzie do pisania, rysowania lub malowania.
Do zobaczenia w sobotę!

Performance/Wydarzenia/Zapowiedzi