Nagroda Modernizacja Roku & Budowa XXI w. za przebudowę siedziby Teatru KTO

Tytuł Modernizacja Roku 2021 W KATEGORII „PAMIĘĆ MIEJSC HISTORYCZNYCH” „Budynek Teatru KTO, to jak odcisk linii papilarnych w historycznej tkance Krakowskiego Podgórza. Dawniej: kino, teraz teatr, ciągle wędrujący, stale w podróży ma nareszcie stałą siedzibę. Odtworzona stylowa ściana w linii zabudowy pierzei ulicznej, oddziela przestrzeń zewnętrzną od wewnętrznych rozwiązań architektoniczno-funkcjonalnych. Wprowadzone wokół korpusu widowni przeszklenie doświetla wnętrze. Nie ma tu „kieszeni” ani sznurowni, ale przechodzi się do garderoby aktorów i pracowni. Wszystko minimalistyczne, ale jak zaprojektowane z wielką dbałością o detal. Strop nad widownią otwiera się jak migawka w aparacie fotograficznym, reminiscencja Teatru Shekspirowskiego. Jakby mało tego,budynek za pomocą szklanych elementów ścian, otwiera się na zieloną przestrzeń ogrodu, gdzie umieszczono letnią scenę i widownię wkomponowaną w naturalną konfigurację terenu. Architektura budynku to ścisła współpraca projektantów z wizją twórców teatru. PRZEBUDOWA DAWNEGO KINA „WRZOS” NA SIEDZIBĘ TEATRU KTO UL. ZAMOYSKIEGO 50 W KRAKOWIE”

Modernizacja Roku & Budowa XXI w. to ogólnopolski konkurs budowlany dla inwestorów, wykonawców i projektantów mający ponad 25-letnią tradycję. Co roku do biura organizacyjnego spływają zgłoszenia od ambitnych, 
pełnych zapału ludzi, którzy chcą zmieniać na lepsze otaczającą ich rzeczywistość. O udział w rywalizacji ubiegają się nie tylko osoby fizyczne, ale też powiaty, urzędy miasta, instytucje i deweloperzy. Celem działań organizatorów jest promocja oraz wyłonienie każdego roku najlepszych, wyróżniających się szczególnymi walorami przedsięwzięć budowlanych.

Aktualności/Projekty